Літературна акція «АнтиНЕК: ні цензурі!»

Знаю, что не в тему блога. Но есть такое понятие, как гражданская позиция. И моя позиция по данному вопросу  совпадает с позицией устроителей акции. Присоединяйтесь!

AfishaAntiNEK.qxd

Надеюсь, организаторы не будут против того, что я это здесь разместил.

Взято отсюда:

Літературна акція «АнтиНЕК: ні цензурі!» закликає якомога ширший загал до обговорення діяльності Національної експертної комісії (НЕК) з питань захисту суспільної моралі в нашій країні. А для цього нам з вами спочатку варто з’ясувати, що саме являє собою «суспільна мораль», хто, кого і від чого має її захищати, який статус повинен бути в захисника моралі — державний чи громадський, чи існують подібні структури в демократичних країнах, які вони мають повноваження, чи повинна держава витрачати кошти на утримання комісії замість того, щоб підтримувати мистецькі проекти, тощо.

НЕК існує з 2004-го, проте зараз ситуація загострилася і потребує негайної реакції з боку прогресивної спільноти. Сьогодні діяльність комісії в мистецькому полі стає дедалі агресивнішою й невиправданішою. У відповідь на репресії щодо мистецьких творів та їхніх авторів, зокрема, роману «Жінка його мрії» Олеся Ульяненка, автора мирної мистецької акції протесту Олександра Володарського, цілої низки фільмів, що ставлять важливі соціальні питання, зараз просто необхідно переглянути підходи до правової ситуації в питаннях суспільної моралі.

Акція «АнтиНЕК: ні цензурі!», ініціатором якої виступив журнал культурного опору «ШО» та відомі українські письменники Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Андрій Бондар і Лесь Подерв’янський, є закликом до започаткування цілої серії громадських заходів різного формату, спрямованих на скасування моральної цензури в Україні. Акцію вже підтримали Мережа книгарень «Є», Художня студія «Антресоля» та Науково-дослідницький центр візуальної культури НАУКМА, Агенція подій «АртПоле». Чимало українських митців та арт-ком’юніті також висловили своє бажання приєднатися до цього руху. Інші потребують додаткової інформації, щоб визначити свою позицію. Отже, сьогодні акція є насправді важливою. Приєднуйтеся й висловлюйте свої думки вже зараз — info@artpole.org, в темі вказавши АнтиНЕК.

15 січня
о 14:30
— в УНІАН (вул. Хрещатик, 4) відбудеться прес-конференція за участю письменників Юрія Андруховича, Леся Подерв’яського та Андрія Бондара, які висловлять свої думки щодо діяльності Національної експертної комісії (НЕК) з питань захисту суспільної моралі.

о 18:30 — в Культурно-мистецькому центрі НаУКМА (вул. Іллінська, 9) ініціатори літературної акції Юрій Андрухович, Лесь Подерв’яський та Андрій Бондар читатимуть свої твори. Автори також ознайомлять всіх присутніх зі спільним зверненням до Національної експертної комісії, чим і започаткують широке громадське обговорення подолання моральної цензури в Україні.

Tags:

Leave a Reply